KONCERT SZEŚĆDZIESIĘCIOLECIA

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie obchodzi 60-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano koncert końcoworoczny, który był niezwykłym wydarzeniem dla całej społeczności szkoły oraz sympatyków muzyki.
Na scenie widowiskowej MDK wystąpili uczniowie szkoły, którzy przez ostatni rok szkolny doskonalili swoje umiejętności muzyczne pod okiem utalentowanych nauczycieli. Publiczność mogła podziwiać nie tylko solowe występy młodych artystów, ale także kwartety oraz niezwykły występ wokalny chóru. Pod kierunkiem p. Elżbiety Kapel chór wyśpiewał takie utwory jak Lato Witolda Lutasławskiego czy Malutki Sen Hanny Chazowej.
Repertuar koncertu był różnorodny i ambitny – od klasycznych utworów – Koncert D -dur nr4 op.15 Fredrichia Seitza, poprzez jazz, aż po nowoczesne kompozycje znane z przeróżnych filmów jak główny motyw z The Avengers, o tym samym tytule. Uczniowie pokazali swoje wszechstronne umiejętności i zapał, który włożyli w przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia.
Podczas koncertu nie zabrakło również momentów wzruszeń i nostalgia. Na scenie pojawiła się grupa absolwentów szkoły, którzy z dumą zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte podczas lat wytężonej pracy. Są oni dowodem na to, że szkoła muzyczna nie tylko uczy muzyki, ale także kształtuje charakter i pasję do tworzenia sztuki.
Oprócz uczniów i absolwentów, na koncercie gościli również zaproszeni wcześniejsi dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz przyjaciele szkoły. Wszyscy zebrani mogli poczuć atmosferę wspólnoty i miłości do muzyki, która była wyczuwalna w każdym dźwięku wybrzmiewającym z instrumentów.
Koncert końcoworoczny był nie tylko wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, ale także okazją do świętowania 60-lecia istnienia szkoły. To niezwykłe jubileum budziło wiele emocji i wzruszeń, bo przypominało o dorobku i sukcesach szkoły oraz wszystkich tych, którzy przez lata ją wspierali i tworzyli.
Ostatnie utwory były zaskoczenie nawet dla występujących uczniów, bowiem to wszyscy nauczyciele szkoły w ramach podziękowania zagrali utwory nie tylko dla widowni, ale przede wszystkim dla swoich uczniów. Nauczyciele zdecydowali się wykonać utwór Nad Rzeką Marzeń Grażyny Łobaszewskiej & Kuby Badacha. A całość imprezy została poprowadzona przez Panią Brygidę Brodzińską.
Szkoła Muzyczna jest nie tylko miejscem nauki i rozwijania talentów, ale także przestrzenią, w której rodzą się przyjaźnie, pasje i marzenia. Koncert końcoworoczny był doskonałą okazją do tego, aby podziękować wszystkim za lata wspólnych emocji i muzykalnej podróży. Było je czuć w każdym momencie spektaklu, który był przepięknym zakończeniem tego jubileuszowego roku. Niech ta szkoła będzie miejscem inspiracji i twórczych poszukiwań kolejnych pokoleń muzyków!

Patrycja Szwajnoch