MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK “ZŁOTA KANTYCZKA”

Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka” w Jaworznie jest rejonowym etapem Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek  w Będzinie.

 CELE FESTIWALU

–         Rozbudzanie  talentów  wokalno – instrumentalnych.

–        Kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów religijnych.

–        Integrowanie  dzieci i młodzieży z dużych i małych miejscowości oraz dzieci i młodzieży zdrowej                 i niepełnosprawnej

–        Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek  to konkurs przeznaczony  dla uczniów szkół  podstawowych, gimnazjalnych,  ponadgimnazjalnych  oraz wychowanków przedszkoli,  placówek oświatowo – wychowawczych, opiekuńczych, kulturalnych, parafialnych, itp. oraz osób dorosłych.

–      Wiek  uczestników  festiwalu – od 4 lat.

–        Przesłuchania festiwalowe będą się odbywały w kategoriach wiekowych:

–         wychowankowie przedszkoli,

–          uczniowie klas I – III SP,

–         uczniowie klas IV – VI SP,

–         uczniowie gimnazjum,

–         uczniowie szkół ponadgimnazjalnych,

–         osoby dorosłe.

–       W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, zespoły wokalno – instrumentalne, chóry.

“Serdecznie zapraszamy do udziału w XIX Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Złota Kantyczka”, który jest jednocześnie etapem rejonowym Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek i. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W tym roku, przesłuchania “na żywo” bądź zdalnie (w zależności od sytuacji epidemiologicznej) odbędą się między 13 a 17 grudnia. Koncert Laureatów zaplanowany jest na 15 stycznia 2022r. Po ubiegłorocznym Festiwalu przeprowadzonym zdalnie, mam nadzieję, że spotkamy się na żywo. Mimo to, obowiązkowo przesyłamy pliki wideo. Proszę o uważne przeczytanie regulaminu. Wszelkie wątpliwości rozwiewa jak zawsze – Renata Gacek, tel. 32 762 92 23.”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.