Monografia MDK

Podziel się wspomnieniami. Taki cel przyświeca akcji, którą Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków pragnie dedykować wszystkim Mieszkańcom a także innym Osobom, które posiadają w swoich zbiorach zdjęcia, nagrania, artykuły itp. związane z działalnością Domu Kultury na przestrzeni ostatnich  ponad 60 lat.   Czytaj więcej o Monografia MDK

XIII Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek – finał

Oczekiwany finał Złotej Kantyczki zgromadził w sobotnie przedpołudnie wyjątkowo wielu miłośników kolęd i pastorałek. Bo też dzień był piękny – zimowy, a słoneczny. Pachnący śnieżną rześkością. Jak zwykle koncert poprowadziła sprawnie i elokwentnie pani Renata Gacek, organizator jaworznickiego etapu Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.  Czytaj więcej o XIII Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek – finał

Z czego się śmiejecie…?

Niedzielę w MDK w styczniu wypełni młodzieńczy wiekiem i formą kabaret z pobliskiego Sosnowca. Jest to efekt ich udziału w XV Miejskim Przeglądzie Humoru. Dali się poznać od najlepszej strony, chociaż werdykt jury przyznał im zaledwie wyróżnienie, tłumacząc, że skecze, jakie przedstawił Kabaret Umowny były zbyt dorosłe dla nieletniej widowni. Tym razem nikt i nic im nie przeszkodzi rozwinąć kabaretowe skrzydła, więc naprawdę warto przyjść w niedzielę 17 stycznia o godz. 17 do MDK. Będzie śmiesznie. Wstęp – za jeden uśmiech! Czytaj więcej o Z czego się śmiejecie…?