I OGÓLNOPOLSKI KONKURS CERAMICZNY IM. LESZKA DUTKI

“I OGÓLNOPOLSKI KONKURS CERAMICZNY IM. LESZKA DUTKI w naszym mieście pod honorowym patronatem: Prezydenta miasta Jaworzna Pawła Silberta i Prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Patronat medialny nad naszym konkursem objęło miasto Kraków. Organizatorami pierwszej edycji ceramicznych zmagań są Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków i Muzeum Miasta Jaworzna.

dutka

Zdjęcie 1 z 2

Ponieważ sam patron konkursu, pochodzący z naszego miasta był umysłem renesansu i parał się wieloma dziedzinami sztuk pięknych, pozwalamy sobie na drobną fantazję dzieląc konkurs na dwie kategorie: ceramika artystyczna (rzeźba) oraz ceramika użytkowa i w tych dwóch kategoriach adepci konkursu mogą nadsyłać bądź przywozić prace do naszej placówki.

Konkurs kierowany jest do dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej, młodzieży oraz osób uczących się do 20 roku życia. Prace nadesłane do konkursu będą rozpatrywane w następujących kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasa IV-VI, szkoła podstawowa klasa VII- VIII, szkoła ponadpodstawowa. Każdy uczestnik ceramicznych zmagań może nadesłać tylko jedną prace w dowolnie wybranej przez siebie kategorii, uwzględniając minimalną wielkość pracy określoną w regulaminie. Każda placówka może zgłosić maksymalnie pięciu kandydatów do udziału w konkursie.

Przewidziane nagrody w konkursie są nagrodami pieniężnymi. Fundatorem nagrody głównej grand Prix w kwocie 800 zł będzie firma TECH SERWIS i jej właściciel Andrzej Jarek. Pozostała pula nagród przewidzianych w konkursie: I miejsce 400 zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200 zł.

Konkurs powstał z potrzeby popularyzowania postaci Leszka Dutki oraz promocji sztuk ceramicznych realizowanych przez młodych pasjonatów ceramiki.

Post Author: Małgorzata Wosik