KAWA DLA BABCI i DZIADKA

W dniu 20 stycznia 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury unosił się wyjątkowo intensywny zapach kawy…

Krążą głosy, że może mieć z tym coś wspólnego nowo powstały Młodzieżowy Salonik Kulturalny. Kawa smakuje tam teraz wybornie. Jednak tym razem cudowne, kawowe aromaty dobiegały z sali 301 ,gdzie odbyły się warsztaty z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Idąc za zapachem na miejsce dotarli uczestnicy warsztatów, z głowami pełnymi pomysłów i sercami chętnymi do obdarowania najbliższych im osób. Z zainteresowaniem wysłuchali kawowych ciekawostek.
Prowadzącą warsztaty plastyczne “Kawa dla Babci i Dziadka” była Pani Katarzyna Górecka, opiekunka zajęć Akademii Przedszkolaka oraz Kredką Malowani w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie. Pani Kasia zaprosiła na warsztaty gościa specjalnego. Była nią Pani Natalia Urant –  jaworznicka artystka, malarka. Do malowania używa różnych odcieni kawy, herbaty, kakao, czekoladę, cynamon, kurkumę, a także farby olejne. Pani Natalia zaprezentowała kilka swoich obrazów, opowiedział a o technice malowania kawą. Dzieciom do gustu szczególnie przypadło malowanie szpachelką oraz znany już wcześniej sposób malowania za pomocą świecy.
Piękne, ciepłe odcienie brązu i beżu zagościły dzisiaj na pracach uczestników. Cel był jeden- sprawić radość Babciom i Dziadkom. Pachnące kawą obrazki, będą wspaniałym prezentem.
Bynajmniej nie zakończyło się jednorazowym malowaniem – przez cały tydzień na zajęciach powstało wiele pięknych prac malowanych kawą. Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów oraz z zajęć kół Akademia Przedszkolaka i Kredką Malowani.
Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta 🙂

Post Author: Katarzyna Górecka