MAŁA SYRENKA PRZYPŁYNIE W DNIU DZIECKA

W Młodzieżowym Domu Kultury od września działa Koło Musicalowe, które prowadzi pani Monika Darkowska Jamróz.
MłoDeK – Koło rytmiki przeistoczyło się w Koło musicalowe. Dlaczego?
Monika Darkowska Jamróz – Mamy wspaniałą salę widowiskową, więc warto przygotować coś, co ludzie będą chcieli zobaczyć. Także dzieciom zależy, by ich ciężką pracę nad opanowaniem postawy, kroków, układów tanecznych ktoś zauważył, podziwiał, oklaskiwał.
Pani Ewa Szpak przygotowała jeden musical, potem drugi, zaprosiła mnie do współpracy i tak się zaczęło koło musicalowe. Koleżanka Natalia Smagacz zajmuje się przygotowaniem muzyki i wokalistów, więc efekt naszej synergii jest, nie tylko moim zdaniem, wart wystawienia.
MłoDeK – Czyli synergia?
Monika Darkowska Jamróz – Oczywiście, współpraca sprawia, że łączny efekt naszej inicjatywy i umiejętności jest większy niż efekty osobnego działania. To zrozumiałe. Ale na razie dość rozmowy. Czas rozpocząć zajęcia.
  Pani Monika, przywitała wszystkie dzieci serdecznym uśmiechem i energicznym podejściem, co od razu wprowadziło pozytywną atmosferę.
Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego rozgrzewki, podczas której dzieci wykonywały różnorodne ruchy, mające na celu przygotowanie ciała do bardziej intensywnej aktywności. Pani Monika umiejętnie dostosowywała poziom trudności do wieku i umiejętności uczestników, dzięki czemu każde dziecko czuło się komfortowo i pewnie.
  Następnie przyszedł czas na naukę prostych figur baletowych i ruchów rytmicznych. Prowadząca korzystała z kolorowych przyborów, takich jak wstążki czy piórka, co dodatkowo wzbogacało doświadczenie wizualne i sensoryczne dzieci. Ćwiczenia były urozmaicone i dostosowane do różnych grup wiekowych, co sprawiło, że nawet najmłodsze dzieci z zapałem angażowały się w zabawę.
Podczas prób pani Monika wspierała ich rozwijanie umiejętności aktorskich i baletowych, dostosowując trudność do poziomu każdego uczestnika. Ponadto, prace nad choreografią były dynamiczne i kreatywne, co pozwalało dzieciom wyrazić siebie poprzez taniec.
  W trakcie zajęć nie zabrakło również chwil relaksu, podczas których dzieci miały możliwość swobodnego tańczenia przy muzyce lub dzielenia się swoimi pomysłami na ruchy. Pani Monika zachęcała do wyrażania siebie poprzez taniec i stworzenie własnych kompozycji, co rozwijało kreatywność i pewność siebie uczestników.
  W czasie krótkiej chwili odpoczynku dodaje:
Monika Darkowska Jamróz – Przygotowania do najgorętszej premiery 2024 roku trwają pełną parą. Litry potu wylane na parkiet podczas ćwiczeń zagwarantują każdej osobie obecnej na sali podczas premiery pokaźną dawkę wrażeń, a przy okazji każdych zajęć wszyscy świetnie się bawimy! Co widać! Systematyczna praca się opłaca.
Musical “Mała syrenka” na scenie widowiskowej pojawi się 1 czerwca 2024, na Dzień Dziecka. Zarezerwuj tę datę w swoim kalendarzu na to niesamowite widowisko! Będzie się działo!