ODKRYJ MAGICZNY ŚWIAT PENÓW 3D.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie to miejsce, które inspiruje młodych ludzi do odkrywania swoich pasji i rozwijania kreatywności. Dzieci, tworząc za pomocą grafiki komputerowej, mogą wyrazić swoje emocje w innowacyjny sposób.     Wychowankowie koła Grafiki komputerowej MDK mają okazję nauczyć się korzystania z piór 3D, otwierając drzwi do fascynującego świata trójwymiarowej twórczości. W ramach tych zajęć młodzi artyści mieli możliwość tworzenia swoich pierwszych dzieł, nadając swoim ideom i pomysłom nową, trójwymiarową formę. Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia do świata penów 3D. Pod okiem instruktora Bogdana Malisza, wychowankowie koła poznawali różnorodne techniki tworzenia trójwymiarowych obiektów. Początkowe próby nie zawsze były udane, ale szybko forma zaczynała nabierać kształtu i radość była widoczna na twarzach uczestników zajęć. To był moment, w którym pasja ukazywała się z pełną mocą, a kreatywność rozkwitała. Pióra 3D nie tylko wzbudziły entuzjazm uczestników, ale również dały im możliwość wyrażania siebie na zupełnie nowym poziomie. Od abstrakcyjnych konstrukcji po geometryczne modele, uczniowie potrafili przekazać swoje emocje i myśli przy pomocy trójwymiarowej formy. Wrażenie, jakie tworzyło ich dzieło, było o wiele głębsze niż zwykłe rysunki czy obrazy. Każdy miał możliwość stworzenia czegoś wyjątkowego, czego wcześniej nie był sobie w stanie wyobrazić. Zajęcia z penami 3D nie tylko rozwijają kreatywność i pasję uczestników, ale również ukazują im nowe możliwości wykorzystania technologii.
    Podczas zajęć, uczestnicy nie tylko rozwijali swoją kreatywność, ale także zyskiwali na pewności siebie. Widząc, jak ich pomysły nabierają realnych kształtów, przekonali się o swojej zdolności do tworzenia czegoś wyjątkowego. Bycie częścią tej fascynującej przygody budowało pewność siebie i mobilizowało młodych artystów do dążenia do nowych osiągnięć. Zadowolenie w czasie zajęć i niecierpliwe oczekiwanie na kolejne są wyraźnym potwierdzeniem satysfakcji, jakiej doświadczyli.
    Zajęcia z wykorzystaniem piór 3D w Młodzieżowym Domu Kultury są pełnym entuzjazmu i pasji doświadczeniem dla młodych uczestników. Te spotkania dają im nie tylko szansę na rozwinięcie kreatywności i wyrażanie swoich idei w formie trójwymiarowej, ale także wzmacniają ich pewność siebie i wiarę we własne artystyczne możliwości. Wynikające z tego zadowolenie i duma są nieodłącznymi składnikami tego niezwykłego procesu twórczego. Dzięki zajęciom w MDK uczniowie odnajdują swoje pasje i zyskują nowe umiejętności, które przekształcają ich życie na lepsze.
    Dziecięce prace graficzne mogą być źródłem inspiracji dla artystów, pokazując, że tematyka grafiki komputerowej może być niezwykle zróżnicowana. Od abstrakcji po realistyczne obrazy, od fantastycznych światów po codzienne sceny – dziecięce prace otwierają przestrzeń do eksploracji różnorodności tematów.