XXI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka” w Jaworznie jest rejonowym etapem Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks.Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W tym roku odbędzie się jego dwudziesta pierwsza edycja. Festiwal wpisał się na stałe do kalendarza imprez w MDK i rokrocznie bierze w nim udział kilkuset wykonawców z różnych miejscowości całej Polski. Zawsze warto przyjść i posłuchać unikatowych wykonań kolęd i pastorałek, bowiem każdy z wykonawców śpiewa na chwałę Nowonarodzonego z przejęciem i szczerą pasją.

Cele konkursu to: rozbudzanie talentów wokalno – instrumentalnych, kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów religijnych oraz integrowanie dzieci i młodzieży z dużych i małych miejscowości oraz dzieci i młodzieży zdrowej i niepełnosprawnej.

Honorowym patronatem festiwal objęli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Skucha i Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert

PATRONI MEDIALNI: Tygodnik NIEDZIELA, EXTRA Jaworzno – Bezpłatny Tygodnik Jaworznicki, Puls Jaworzno oraz Młodek – miesięcznik MDK

Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz wychowanków przedszkoli, placówek oświatowo – wychowawczych, opiekuńczych, kulturalnych, parafialnych, itp. oraz osób dorosłych.

Zapraszamy.

Poniżej do pobrania: