DOMOWE WARSZTATY GRAFICZNE (e-zajęcia 17)

Dzisiejsze warsztaty, to wspaniała okazja, by zamienić kilka starych gazet w niebanalną kompozycję!
Kolaż – każdy potrafi go zrobić, lecz nie każdy zdaje sobie z tego sprawę 😊 Jest to bardzo twórcze zajęcie, które może być interesującą lekcją sztuki i wyobraźni.
Jest to technika komponowania obrazu z różnorodnych materiałów i elementów, mogą to być kawałki gazet, zdjęcia, fragmenty tkanin, sznurek, rysunki – obowiązuje absolutna dowolność! Wycinamy, komponujemy i finalnie sklejamy poszczególne elementy na papierze. To zajęcie pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość i nabrać do niej dystansu. Można powiedzieć, że jest to rodzaj dialogu pomiędzy światem rzeczywistym i tym, co aktualnie zajmuje nam umysł i duszę. Podczas tworzenia kolażu, proces komponowania zmusza nas do zaufania własnej intuicji i rozwijania niczym nieograniczonej fantazji.
Pomysł jest bardzo prosty – zbierzcie kilka starych gazet, dawne szkice i inne materiały – „które proszą się o to, aby je do czegoś wykorzystać”😊 Wszystkie materiały przejrzyjcie i wybierzcie z nich ciekawe elementy, powycinajcie je, a następnie zacznijcie układać i przestawiać tak, aby stworzyły nową ciekawą historię. Gazetowy absurd, zaskakujące skojarzenia, konkretna historia lub humorystyczna sytuacja? – nie wiemy co z tego wyjdzie i jaka historia wyłoni się z tych materii, ale to jest w tym najciekawsze! Kolaż może zaistnieć również w sferze słów. Jeśli zauważycie podczas przygotowywania materiałów jakieś ciekawe hasła lub słowa, wytnijcie je także i postarajcie się połączyć je z innymi elementami obrazu. Może powstać z tego ciekawy projekt ilustracji lub plakatu. Do dzieła i powodzenia 😊
Materiały do zajęć do pobrania poniżej:

Domowe Warsztaty Graficzne (e-zajęcia 17)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.